| pdannysan13 a întrebat:

Sunt student la medicina anul II. La ce sectie ziceti ca ar trebuie sa ma duc sa-mi fac practica de vara? vreau sa vad si sa invat cat se poate de mult pentru un student in anul II. as dori sa fac multe chestii practice.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

La Urgente sau in Cabinetul unui Medic de Familie; in primul loc ai veni in contact cu cele mai dramatice si cu mai multa nevoie de solutii, uneori imprevizibile, cazuri; in cel de al doilea ai cunoaste ceea ce in sanatate se numeste"linia intai a frontului":medicina primara.Totusi,cred ca mai intelept decat atat ar fi sa mergi in sectia care iti pare tie cea mai dificila.Acesta e punctul de vedera al cuiva care a inceput totdeauna cu ceea ce a fost mai greu. Odata invinsa dificultatea cea mai mare, restul poate parea usor sau chiar frumos.Numai bine.

1 răspuns:
| pandora4j a răspuns:

Hey,eu am term primul an si am facut practica la chirurgie.sigur ai terminat practica pana acum, dar iti spun ca am invatat ft multe lucruri si mai am o prietena care a facut la smurd si i-a placut mult si a vazut si facut multebig grin