| aicinuehi5 a întrebat:

Sunteti de acord cu fraza:

"Doar prostii citesc. Cei destepti se descurca...".

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Du-te prin piete si ai sa vezi tigani descurcareti. Ei fac legea acolo. Controleaza tarabele, preturile; se descurca. Mai cer si taxa de protectie pe la marile magazine si alte chestii de astea. Consideri ca astfel de oameni sunt destepti? Ti-ar placea sa fii destept in felul asta?

| harciog a răspuns:

Vai de curul tau, cei care se descurca arunca banii de-andaratelea pentru simplu motiv ca n-au memorie nici sa-i poata numara.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Eu sunt de acord cu faza "prosti nu ar trebui sa scrie pe aici " laughing (eram doar ironic cu gramatica gresita )

| hunterpainting a răspuns:

Prostii nu stiu sau nu au rabdare sa cisteasca, deci fara sa citesti nu te descurci

| NumaiPentruMine a răspuns:

Pai cine a scris fraza, a scris-o prost, deci ar trebui sa mai citeasca ca sa poata sa se descurce macar sa scrie corect.Pe de alta parte a te descurca nu e lucru rau, dar fara sa citesti nu te vei descurca.
Deci corect ar fi asa:
"Cei destepti citesc si se descurca, cei prosti..."