| iubi_duby75 a întrebat:

TAROTUL este o parte a raului sau a binelui? si ce inseamna acest cuvant?

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu e bun si nici rau. este o modalitate nu de ghicire, ci de aflare a adevarului despre viitor. e folosit de multi escroci, deci nu te sfatuiesc sa crezi ce-ti spun altii care pretind ca sunt experti, ce e bine e sa inveti tu sa-l folosesti. sigur, cu toate masurile de precautie necesare, pentru ca nu este o treaba usoara. dar in timp vei invata sa-l folosesti in mod corect si te va pregati pentru ce iti va aduce viitorul, pentru ca niciodata nu iti va spune lucruri clare, ca numarul cistigator la loto sau ce se va intimpla in momentul x din viitor. iti va spune numai la ce sa te astepti in general, directia pe care o va lua viitorul tau. e cam 200 ron un pachet cu tot cu manualul, dar sa inveti sa-l folosesti corect, sa intelegi cu adevarat simbolurile, poate lua destul de mult timp.

| cornel a răspuns:

Ce este TAROTUL? Istoria Tarotului se pierde in negurile timpului, Tarotul este o opera monumentala, singulara, simpla si puternica, la fel ca si arhitectura piramidelor deci durabila prin urmare. Tarotul rezolva orice problema, cartile vorbesc de la sine, facandu-te sa gandesti, inspirand, armonizand toate conceptiile posibile: opera de arta, poarta a spiritului uman, si in mod sigur unul din cele mai frumoase lucruri pe care ni le-a lasat antichitatea.
Tarotul este un Receptacul de energie subtila. Filozofii spun ca raspunsul se afla deja in intrebare, iar o intrebare precisa aduce solutii clare. Daca veti participa la o sedinta de Tarot puteti sa va formulati o intrebare chiar in gand. Veti fi mirat sa vedeti cat de exact raspunde Tarotul intrebarii neformulate verbal.
El este o stiinta ezoterica care merita sa fie consultata in orice imprejurare.

| Johanna_9281 a răspuns:

Tarotul este o forma de previziune a viitorului, lucru considerat rau de catre BOR

| Aurelia_6050 a răspuns:

TARÓT s. n. Joc de cărți mai lungi și cu alte figuri decât cele obișnuite, folosit mai ales în cartomanție; taroc.

| marcel1971 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bun raspuns il poti gasi in biblie! Si te-as ruga sa te uit la cartea "deuteronom" capitolul 18 subtitlul ghicirea si vrajitoria, versetul 9, 10, 11, 12. Acolo Dumnezeu condamna foarte clar orice forma de ghicitorie, chiar si cititul in stele(horoscopul) si descantecul, obiceiuri care sunt din pacate practicate de catre poporul roman la o scara foarte mare!

| francesca a răspuns:

Tarotul este cum vrei tu sa fie. tu alegi daca vrei sa fie de rau sau de bine.insa,am auzit ca provoaca dependentabig grin

| Raluca1724 a răspuns:

Tarotul este un joc de cărţi mai lungi şi cu alte figuri decât cele obişnuite, folosit mai ales în cartomanţie. Este o parte a răului.

| dulcica1 a răspuns:

TARÓT s. n. Joc de cărți mai lungi și cu alte figuri decât cele obișnuite, folosit mai ales în cartomanție; taroc. (< fr. tarot)
Ca sa fie mai pe clar tarotul realizeaza acea etalare in carti, care prezinta prezicerea a unor momente ce tin de present past or future.
Cit ceia ce priveste daca este parte ar raului sau binelui ce pot zice?
consider ca raul cu binele in tarot nu au nici o leg. si in genere tarotul nu este ceva de care sa te conduci! fiecare e cu destinul sau! daca vei sti cum sa-l traiesti asta e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A rauului smug

| Maiapopescu a răspuns:

Depinde ce crezi. Eu nu sunt pentru astfel de jocuri ale mintii.