| anonim_4396 a întrebat:

Te poate exmatricula daca dirigintele te-a prins motivand absente? Sau doar ti se scade media la purtare?

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Da,te poate exmatricula.Un coleg de-al meu a patit-o din pacate! ai griija!

17 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Da a fost exmatriculat definitiv, dar colegul respectiv pe langa faptul ca a fost prins motivand absente mai avea si o gramada! asa ca poate au contat si cele nu mai stiu cate absente!

| anonim_4396 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Mie maine mi se va comunica situatia... la mine este prima abatere... nu am multe absente si am terminat anul trecut cu peste 9.50 chiar nu mi-as dori o exmatriculare!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita caci nu cred ca vei fi exmarticulata,este si prima abatere si mai ales ca esti o eleva foarte buna la invatatura! Nu iti mai face probleme ca nu e cazul,nu o sa fii exmatriculata, eventual te vei alege cu o medie scazuta la purtare, dar de acum inainte ai grija ce faci pe la catalogul ala, incearca sa te feresti cat mai mult de el (chiar daca e mare ispita )! Un liceu care se respecta sa stii ca nu renunta niciodata la elevii foarte buni la invatatura asa cum esti tu. Acesti elevi sunt fala liceului asa ca nu cred ca ai de ce sa -ti faci griji happy

| anonim_4396 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Ok am sa i-au in considerare sfatul tau privind catalogul! Multumesc frumos pentru ajutor! happy

| Chris88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa faci si tu pe suferinda, ia o atitudine umila, du te la directoare si toarna-ti cenusa in cap, ca ai avut o clipa sa prostie, ca nu te caracterizeaza asa ceva, si ca ti a fost o lectie usturatoare, si nu o sa mai faci.etc
De obicei adultii sunt impresionati sa vada ca iti pare rau si te caiesti happy

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Acum depinde si de bunatatea directorului dar si a dirigintei tale. daca ei te cunosc ca un elev eminent nu cred ca vor renunta la tine. bafta si ai grija!

| anonim_4396 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Da... diriginta care ma uraste si ar face tot posibilul sa scape de mine sad

| MâţulMov a răspuns:

Dap, ti-o scade media grav, ori te exmatriculeaza!
Depinde de ce diriginte ai tu! Daca e mai bland iti scade vreo 3-4 puncte din medie.Vezi totusi cum faci sa nu afle directorul scolii!

| deeadeea111 a răspuns:

Se poate sa te exmatriculeze asa cred

| RedGuy a răspuns:

laughing Imi aduci aminte de liceu,depinde de ce diriginte ai, dar cred ca iti va scade media la purtare doar, exmatricularea e pentru altele mai grave.

Răspuns utilizator avertizat
| Chris88 a răspuns:

La diriga atunci.
si un pic offtopic, ca esti o domnisoara mica si frumusica, lasa prostiile. Uite o tampenie din asta iti face mari necazuri si iti poate afecta viitorul. Acum sunt sigura ca e toata lumea la picioarele tale, dar sa stii ca vin chestii mai dure happy Ma rog, daca vrei sa te antrenezi sa rezisti pe boxe in bamboo, nu e bai, dar daca vrei ceva mai mult in viata, nu mai face erori de gen.

| Chris88 a răspuns:

Ai scapat... take care

| tesss a răspuns:

Ti se scade media la purtare atat tot si de duce la directoare

| tesss a răspuns:

Pai da eu ce am zis si te duce la directoare nu te-a dus?

| tesss a răspuns:

Pai funda? plss