| Nătărău a întrebat:

Știați că._._ Oceanul Pacific e atît de mare încît sapînd în el se ajunge tot în el?

9 răspunsuri:
| GolopențaAdrian a răspuns:

Daca mergi pana in centrul pamantului si treci de el tot acolo ajungi

| StrongHeart a răspuns:

Huh?

| Catrice a răspuns:

Și cauți echipa cu care sa testezi asta?!

| Nătărău explică (pentru Catrice):

Nu, eu accept știința (asta) pînă la proba contrarie.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca sapi in apa, tot in apa ajungi, fiindca e multa. big grin

| Nătărău explică:

Știu că nu a săpat nimeni și nici o mașină mai mult de un anumit strat al Pământului și totuși calculele în privința mărimii Okeanului Pacific au fost făcute și s-a dovedit că așa e.

| Catrice a răspuns (pentru Nătărău):

Tot pe-acolo.
Pana nu se găsește o echipa de explorare care sa dovedească asta, rămâne teoria.

| Nătărău explică (pentru Catrice):

Nu e necesar așa ceva.

| PainTech a răspuns:

Eu daca sap in Romania nu ajung tot in Romania?
Inteleg ce vrei sa zici, dar puteai sa fii putin mai explicit happy