| Iliuta_Cristian_1993 a întrebat:

Știe cineva ce fel de romana se studiază la profilul științe sociale? Mă refer dacă mai mult gramatica sau mai mult literatura.(liceu)

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

O sa faci si si.
Eu am fost pe filo si in a xi-a si a xii-a am avut optional de gramatica.
Dar foarte mult se axeaza pe literatura si comunicare.
Depinde de liceu.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu se mai face deloc gramatica in liceu nici la real nici la uman.

| asperger3 a răspuns (pentru Adry05):

Se face ca optional.
Asta pentru ca am fost pe filo si in a xi-a si a xii-a am avut o ora pe saptamana de gramatica.

| Adry05 a răspuns (pentru asperger3):

Da dar optinalu vi-l alegeti voi, el intreba strict daca e gramatica ceea nu e prevazuta in programa. Noi de exemplu ne alesesem istorie parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar literatura vei face.

| j1NNNx a răspuns:

In liceu se face doar litertatura la romana, indiferent de profil. gramatica e optionala

| Anon31241212 a răspuns:

Doar literatura se face in liceu la toate profilele.

| Claxon987 a răspuns:

Literatura mai mult