| anonim_4396 a întrebat:

"Tipul ăsta are un talent aparte" sau "Tipul ăsta e un talent aparte"?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Are că doar ai un talent, nu ești un talent...

| sierra1 a răspuns:

Sunt ambele exprimări artistice

| GPA a răspuns:

Talentul este o aptitudine înnăscută sau lucrată/muncită, nu poți spune de o persoană că este "un talent aparte"(decât metaforic), poți spune însă că acea persoană are, arată, dă dovadă de un talent aparte. Din punctul meu de vedere, varianta corectă este "Tipul ăsta are un talent aparte".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipul asta are un talent aparte de a sterge intrebarile dupa o ora.

| morfeo a răspuns:

Da

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Ambele-s corecte.

| CataCatalin994 a răspuns:

Are un talent aparte.