| SwAn a întrebat:

Toate tarile din Europa Centrala sunt strabatute de Dunare sau de afluentii sai, mai putin una:
a)Rep.Moldova;
b)Cehia;
c)Polonia;
d)Elvetia;
ajutati-ma va roooogg!

11 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@yoo23

N-ai inteles nimic din intrebarea asta. Stii ce sunt aia afluenti?

Polonia e raspunsul corect. Din Elvetia izvoraste Inn-ul, care se varsa in Dunare.

| Ciprian a răspuns:

A) Rep. Moldova

| Iσαηα a răspuns:

Elvetia sau Cehia

| yoo23 a răspuns:

Rep Moldova.

| yoo23 a răspuns:

E cehia, imi ser scuze. Uite aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Dun%C4%83rea

| yoo23 a răspuns:

Si polonia...

| yoo23 a răspuns:

Chiar si elvetia laughing

| Vulvatron a răspuns:

L-ati lamurit laughing

| 54ndy a răspuns:

Elveţia

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Dunărea este un important drum fluvial internaţional, curgând prin 10 ţări (Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia) şi are afluenţi în alte şapte ţări. Trece prin patru capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta şi Belgrad.

Mai putin Elvetia

pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A