| Alxxzzxx a întrebat:

Top 5 cei mai rari ochi din lume.
Ce culoare de ochi este cea mai rară?

39 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Ai auzit de google?

| Alxxzzxx explică (pentru PersonajFictiv):

Nu, ce-i aia?!
Poate îmi explici tu...

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Alxxzzxx):

Chestia aia pe care poti scrie ceva cu usurinta gen " Top 5 bla bla " si iti apar mii de rezultate.
Pare logic ca e mai utila decat TPU in unele cazuri, ce zici? smug

| Alxxzzxx explică (pentru PersonajFictiv):

Ce să zic bine că îmi spuseşi tu ce este google. laughing
Frate cine te crezi?!
Inventatoru internetului?!
Când tu încă purtai scutec eu aveam internet laughing
Du-te la culcare puştiu' că e târziu pentru vârsta ta.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Alxxzzxx):

Bine boss.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Ochii verzi (doar 2% din populatie are aceasta culoare)
-Ochii de chihlimbar
-Ochii rosii
-Ochii negri

| AlexCristi97 a răspuns:

Ochii violeti si cei aurii sunt cei mai rari. Prin top 5 cei mai rari ochi ma gandesc ca te referi la posesori nu la culoare, dar nu te pot ajuta aici. (cauta pe google topuri de genul "top 10 rarest eye-colors/eyes"). Personal, heterocromia mi se pare foarte interesanta. (un ochi verde unul albastru, tipul de la Romercial-vloger roman care acum face clipuri doar in engleza- are heterocromie si logo-ul lui se baseaza pe asta)

| untu a răspuns (pentru AlexCristi97):

Nu exista ochii violeti si aurii!

| AlexCristi97 a răspuns (pentru untu):

Ceapa ta laughing imi dai eronat si tu nu stii nimic.
Elizabeth Taylor - Ochii violeti
Ochii aurii sunt intre cei caprui si cei verzi, rezultand ceva auriu.
Evident, conteaza mult si lumina in care observi ochii.

| untu a răspuns (pentru AlexCristi97):

Nu! e doar combinatie de nuante de culori de la irisii ochilor!

| AlexCristi97 a răspuns (pentru untu):

In afara de culorile primare, toate culorile sunt combinatii de nuante.

| ZzZziii a răspuns (pentru CryLulu):

L-am mai cititwinking

| ZzZziii a răspuns (pentru CryLulu):

Aici spune că persoanele cu ochi negri reprezintā doar 1% din populaţir, dar nu prea cred...
Iar cei verzi 2%. Eu cunosc multe persoane cu achii verzi şi nu cred că doar 2% dar...

Mai spune ca sunt rari ochii violeţi ( adevarat, sunt rari )
Verzi, roşi, toate bine şi frumoase, dar sunt şi negri, ceea ce nu prea cred...
Nu cred că este un articol chiar aşa de adevărat...

| Alxxzzxx explică (pentru ZzZziii):

Nici eu nu cred că ochi negri sunt rari...

| CryLulu a răspuns (pentru ZzZziii):

Presupun că ai dreptate, nu te contrazic.winking Eu totuși aș vrea să văd o persoană cu ochii roșii.

| ZzZziii a răspuns:

Dar dacă sunt rari asta nu înseamna că frumoşi, nu?

| Under05 a răspuns (pentru ZzZziii):

Logic ca nu sunt musai si frumosi. Imagineaza-ti cum arata persoana aia cu ochii rosii, nu ar arăta creepy?

| Under05 a răspuns:

Clasamentul e acesta:
- ochii violet (loc 5)
- ochii aurii (loc 4)
- ochii verzi (loc 3)
- ochii negri (loc 2)
- ochii roşii (loc 1)
Mi se pare ca exista in lume doar o singura persoană cu ochii rosii, nu stiu exact cine e. Clasamentul ăsta l-am văzut si eu intr-un articol, nu sunt sigură 100% ca e adevarat.

| ZzZziii a răspuns (pentru Under05):

Adicā ochii negri sunt rari?!
Ce chestie...

| untu a răspuns (pentru Under05):

NU exista nici o persoana cu ochii rosii!

| untu a răspuns (pentru Under05):

Culoarea de ochi rara este cea a ochilor negri!
1-Ochi negrii.
2-Ochi maronii.
3- Ochii caprui.
4- Ochi albastri.
5-Ochii verzi.

| Under05 a răspuns (pentru untu):

Vezi mă ca ochii negrii sunt rari?

| ZzZziii a răspuns (pentru Under05):

Wow,chiar nu ştiam laughing laughing

| ZzZziii a răspuns (pentru untu):

Ochii căprui sunt mai rari decât cei verzi?!
Cred că nu ştii ce înseamnă "rari"...

| Under05 a răspuns (pentru untu):

Ce vorbesti ma? Ochii maronii, sa fie rari? Ochi maronii au cam toți

| Alxxzzxx explică (pentru Under05):

Frate, 75 % din populaţie au culoarea ochiilor căprui.

| untu a răspuns (pentru ZzZziii):

Cred ca ai inteles gresit penultimul si ultimul din top sunt persoane cu ochii verzi, caprui si albastri pe care ii intalnesti mai des!

| untu a răspuns (pentru ZzZziii):

Ai inteles gresit si te inseli! Mai multe persoane au ochii caprui, verzi si albastri!

| untu a răspuns (pentru Under05):

Este posibil sau asa cred eu!

| ZzZziii a răspuns (pentru untu):

Băi frate 75% din populaţie au ochii căprui.
Căpruii chiar nu sunt rari.

| Under05 a răspuns:

Da frate, gandeste-te ca nu prea vezi persoane pe drum cu ochii negrii-negrii, eu cel puțin putin pana acum am vazut doar oameni cu ochii caprui spre negru (dar se vedea diferenta)

| ZzZziii a răspuns (pentru Under05):

Mda, ce tare... chiar nu ştiam asta laughing

| Under05 a răspuns:

Hai sifon

| Under05 a răspuns:

Si bă, poate chiar exista o persoana cu ochii rosii, dar daca e pe alt continent decat noi, cum D-zeu ai vrea sa o vezi in realitate?

| ZzZziii a răspuns (pentru Under05):

Las'că dacā-l văd îi fac o poză şi vo trimit laughing laughing

| Ciobotaru_Blanca_Andreea_1969 a răspuns:

Galben,Mov,Portocaliu,Alb,Turcuaz!

| Under05 a răspuns (pentru Ciobotaru_Blanca_Andreea_1969):

Eu vreau sa stiu daca exista ochii portocalii =]]

| Alxxzzxx explică (pentru Under05):

Eu vreau să ştiu dacă există albi laughing