| ralfy123 a întrebat:

Tot timpul cand ies la tabla am emoti foarte marii, inainte se simtea pe voce. Acum pot sa controlez asta, dar incep sa tremur *( mainile ) si vocea parca nu e la fel.
Cum pot scapa de emotii, sau sa le controlez mai bine?

1 răspuns:
| Ciumica a răspuns:

Incearca sa te simti in largul tau. Ceva de gen eram si eu pe la ora de romana in generala.
Aceste emotii poate sunt din cauza ca esti nesigur, din cauza fricii de a gresii...
Inspira si expira adanc si imagineaza-ti ca tabla este un loc unde poti sa te exprimi liber, doar nu te omoara nimeni daca faci un lucru gresit.
Sper ca te-am ajutat.