| Speranta12 a întrebat:

Toti studentii din tara care iau bursa de merit in timpul anului, iau bursa de merit si in timpul vacantei de vara sau depinde de la facultate la facultate?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu am luat pe tot parcursul anul de studiu (incluzând și vacantele).

| AnastasiaK a răspuns:

Ar trebui sa fie pe tot parcursul anului (deci inclusiv vacante), dar verifica regulamentul facultatii despre care te intereseaza, sigur e precizat.

| BogdanM275 a răspuns:

Depinde de la școala la școala, dar în principal aproape toate dau bursa și în timpul verii.

| Libyadji a răspuns:

Iau si pe timp de vacanta, vei primi astfel si pe timp de vara, si pe timp de vacanta de Craciun/Paste aceeasi suma. Nu se fac defalcari, daca tu spre ex ai obtinut bursa de 730lei, atunci vei primi 730lei pe durata intregului semestrului. In primul sem se ia din oct pana in martie, in al doilea din aprilie pana in septembrie, lunar aceeasi suma de 730lei.

| CosminCiotina a răspuns:

Studenții din ani terminali (III sau IV licentă; II master; etc) nu mai iau pe perioada vacanței de vară.

| Speranta12 explică (pentru CosminCiotina):

Eu sunt la liceu si nu stiam cum va fi.