| SlenderMan299 a întrebat:

TPU, astazi am sustinut examenul de Evaluare Nationala la Limba si Literatura Romana.La Subiectul al II-lea, la compunere, am inceput sa scriu doua litere dintr-un cuvant dupa care m-am razgandit si problema este ca am taiat cu 2 linii in loc de una..Am intrebat unul dintre profesorii care ne-a supravegheat si mi-a spus ca totul depinde de norocul meu aici, daca imi anuleaza lucrarea sau nu. Faza e ca unde am mai gresit am taiat doar cu o linie orizontala(unde cica nu ar fi nici o problema). Exista sanse sa mi-o anuleze, considerandu-se semn?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, pentru numele lui Dumnezeu, nu se va considera semn. Profesorii obisnuiesc sa bage frica in elevi spunandu-le ca orice abatere de la regulament va fi considerata semn, insa nu e chiar asa. Profesorii care v-au supravegheat ar fi trebuit sa-ti spuna ca pentru asa ceva nu se anuleaza o lucrare. Acest lucru se intampla foarte rar si doar cand e ceva evident.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai tu șansa, să ți-o anuleze! ))
Mai degrabă, primești o notă, pe merit.
Acum, dacă ai folosit limbajul messenger, ce să zic, le-ai "demonstrat" că ești un om al internetului. ))
Pe deasupra, ai tăiat cu două linii pe orizontală. Poate, trebuia să le arăți că poți tăia și pe verticală, pam-pam! ))

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Nu sunt sanțe să țio anuleze

| floresdemayo a răspuns (pentru Ionut_Balan_1987):

Tu faci bășcălie sau așa "fain", scrii tu?