| anonim_4396 a întrebat:

Tpuu am nevoie de ajutor urgent! Pe google nu am gasit sau nu am cautat eu bine deci nu dati raspunsuri cu google. Voiam sa va intreb, ce concursuri de poezii stiti? Sunt cls a 8-a si vreau sa ma mai inscriu la cateva va rog mult! Sunt buna la creatii literare in versuri, adica poezii si voiams a ma inscriu. Va roog. Funda la cel mai bun rasp.(Link spre concurs cv )

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă gohsty, dacă în „poeziile" tale abundă greșelile gramaticale ca și în acest textuleț, eu cred că ar trebui să renunți la a participa la vreun asemenea concurs. Lipsesc virgule, semne de exclamare plus formulări neconforme limbii literare românești.
Concursul de poezie, în limba română, cred că e ceva puțin diferit de textele pentru manele.
Mai mult decît acestea, creația în versuri impune o serie de artificii la care cunoștințele corecte de gramatică a limbii române sînt mai mult decît necesare.
Poate ar fi cazul să mai reflectezi puțin.

| gohsty a răspuns (pentru corolav):

Corolav eu am scris grabit mai sus si nu am pus virgule deoarece pe acest site sunt in mod predominant copii.Ei, stand pe mess inteleg limbajul acesta.In poezii nu scriu cu "brb /k un inger koboara" ca de exemplu.Si mersi de comentariu, ma bucura, tocmai fiindca poeziile mele indeplinesc conditiile pe care le-ai zis, chiar daca un text scris in graba nu le indeplineste. Vreau sa ma inscriu pentru ca foarte multi oameni mi-au zis ca am talent, poeziile nefiind banale! Multumesc anticipat.