| Hill_Ştăfi_2001 a întrebat:

Trebuie sa ai 18+ ca sa poti fuma din tigara electronica? Din ce am inteles tigara electronica nu iti face nici un rau.

Răspuns Câştigător
| Invictvs a răspuns:

Depinde de unde o cumperi... Daca o cumperi dintr-un magazin, care nu se respecta, nu ti vor cere buletin, dar daca mergi intr-un magazin ca lumea, s-ar putea sa nu iti dea.

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Sunt pline de chimicale si astea.

| Hill_Ştăfi_2001 explică (pentru xerxes1):

Am citit ca are doar nicotina... Dar pot cumpara o tigara electronica in cazul in care nu am 18 ani?

| Invictvs a răspuns (pentru Hill_Ştăfi_2001):

Depinde de unde o cumperi... Daca o cumperi dintr-un magazin, care nu se respecta, nu ti vor cere buletin, dar daca mergi intr-un magazin ca lumea, s-ar putea sa nu iti dea.

| Notmyaccount a răspuns:

Ehm... Nu stiu ce ai inteles, dar ai inteles rau. Tigara electronica e la fel sau poate chiar mai nociva decât tigara normala. Sunt substante chimice, create in laborator, pe care tu le inhalezj. Macar cand e votba de tigara normala stii ca substantele pe care le contine, le gasesti in natura. Si DA, daca ai sub 18 ani, este contraindicat sa fumezi, indiferent ca e tigara electronica sau nu.

| Invictvs a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai 18+ ani pentru a fuma, in general. De asemenea, depre tigara electronica ar trebui sa te documentezi pe un site de specialitate, si sa te informezi bine (parerile pot fi si pro, si contra) pentru ca tu sa iei o decizie. Eu iti recoman sa nu fumezi.

| Lavinia12112003 a răspuns:

Nu neapărat.Am o colegă de 13 ani care foloseşte aşa ceva.Dar nu îți recomand