| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect ..si trebuie asezat in justify ..si cand scriu apar spatii foarte mari intre cuvinte ....nu am dat nici un copy/paste. cum fac sa nu mai apara spatiile alea. JUSTIFY trebuie neaparat nu trebuie sa-l schimb

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Spatii mari apar numai acolo unde un cuvant nu incape pana la capatul randului iar programul nu desparte in silabe.
Ca sa eviti acele spatii, incearca sa desparti TU in silabe acolo unde se poate, astfel incat sa te incadrezi mai bine in rand.