| SweetAngel a întrebat:

Trebuie sa ma duc la o nunta saptamana viitoare si culmea chiar atunci o sa-mi vina menstruatia. Ce absorbant ma sfatuitzi sa folosesc, de tampoane imi este frica si nici nu vreau sa folosesc am auzit ca nu sunt prea bune deci raman la absorbante.Imi este frica sa nu imi patez rochia si sa ma fac de ras.Sunt foarte trista ca nu o sa pot sa ma distrez Astept raspunsuri.Mersi mult

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Incearca absorbante night petru ca sunt mai lungi si mai sigure.

| medex3 a răspuns:

Nu faci nimic, folosesti OB-uri.Si aplici si un tampon ca sa fie 100% sigura ca nu te patezi.Vei avea si in geanta ca la 4-5 ore sa il schimbi. Sper ca te am ajutathappy

Paa.Si distractie plaacuta

| DianaAndra1 a răspuns:

Ti-e frica de O. B-uri? happy.- si mie.
Absorbant=Always(eu doar la asta ma gandesc cand aud absorbant). daca vrei tu, sa fii sigura ca nu patesti nimic, night.Sunt bune. deci ramai la Always night. spre ca nu e alba rochia :-s.
Ai grija. si pune-ti in gentuta unul. nu-ti trebuie mai multe. happy

| ing. a răspuns:

Buna.
Always Ultra.Eu folosesc Always ultra fresh de obicei, dar poti folosi Always Ultra Night (chiar daca nu e noapte), pentru ca sunt cele mai mari. parerea mea happy

Răspuns utilizator avertizat
| ghineanamaria a răspuns:

Sunt ff bune cele Always Ultra Night dar stii sigur ca atunci iti va veni menstruatia poate vine mai tarzui nu e mereu la ora fixa

| rockaholic a răspuns:

Buna!
de ce sa iti fie frica de tampoane intravaginale?
parerea mea e ca atunci sa faci o mica exceptie, ca doar nu poti sa nu te duci.