| Dragos1477 a întrebat:

Un monitor de gaming poate fi folosit si pe post de televizor?
Si ce ar trebui sa aiba ca sa fie un monitor de calitate?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un monitor poti folosi ca ECRAN de televizor, DAR mai ai nevoie SI de partea de receptor TV (tuner, decodor).

| Wr3nch a răspuns:

Il poti daca ai un receiver cu mufa HDMI. Cat priveste ''calitate, e subietic'' Eu as merge pe ceva cu rezolutie si refresh rate cat mai mare, plus G Sync daca ai Nvidia sau FreeSync daca ai AMD ca placa video. Si rata de raspuns de 1 ms evident.

| Wr3nch a răspuns:

Ok..., dar poate omul vrea sa vada efectiv canale TV? eu la asta ma gandesc cand spui ca vrei sa folosesti ceva ca televizorlaughing)