| Scorpion227755 a întrebat:

Un profesor are voie sa imi modifice nota de la test(online)? Adica eu am luat 10 la test, i s-a parut ca am copiat si a hotarat sa ma intrebe 2 definitii si pe moment trebuie sa ii raspund, nu am stiut sa ii raspund iar pentru asta imi trece nota in catalog instant.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, din moment ce nu ai stiut sa raspunzi la cele doua intrebari.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se pare ca te-a verificat si notat destul de corect si cum nu ai fost capabil sa rapunzi la nici una din intrebarile puse pe moment, ai confirmat ca ai copiat.

| Scorpion227755 explică (pentru Violleta2022):

Eu invat pe moment si mecanic, si nu cred ca e in regula sa modifici nota luata in test

| Violleta2022 a răspuns (pentru Scorpion227755):

Daca ai fii invatat chiar si mecanic, trebuia sa fii apt a raspunde la cele 2 intrebari puse instantaneu de profesor.
Cum nu ai raspuns, ai cofirmat de fapt ca nu ai invatat, ci copiat.
Acest test este perfect valabil si notabil. Iar daca s-a facut online, atunci profesorul are si dovada inregsitarrii care sa confirme ca nu ai invatat.

| NunuNini a răspuns:

Ca sa fii de nota 10, trebuie sa stii "pe moment" orice raspuns.
Curiozitate: chiar nu ai copiat nici macar putin?