| LoveMeBaby_7952 a întrebat:

Unde as putea gasi rezumatul la cesar cascabel de jules verne? Sau cei care au citit cartea sa imi lase id'ul lor si sa imi povesteasca cartea pe mess. Iar pentru cei care imi vor raspunde ca aceasta carte e f frumoasa si merita citita vreau sa spun ca mie pur si simplu nu imi place sa citesc, nici nu pot sa citesc.

Răspuns Câştigător
| Onutsu a răspuns:

Volumul Cesar Cascabel face parte din seria Voyages extraordinaires (Calatorii exatraordinare), fiind publicat pentru prima data in 1870. Eroii romanului, membrii familiei Cascabel, isi farmeca cititorii din prima clipa, caci se infatiseaza in tot miraculosul, pitorescul si stranietatea frumusetii personajelor care isi asaza existenta sub arta circului.
Dupa ce au petrecut o perioada indelungata in Statele Unite, acestia hotarasc sa se intoarca acasa, in Franta. Edonomiile facute in urma reprezentatiilor date le sunt furate, iar planul de intoarcere rasturnat. In lipsa banilor sunt envoiti sa traverseze statele California, Oregon, Washington, apoi Alaska, sa treaca prin stramtoarea Bering, urmandu-si drumul prin Siberia si partea centrala a Rusiei. Povestea calatoriei se dovedeste a fi una aventuroasa, fiind intretaiata de o multime de pericole si incercari pe care le pot invinge doar prin ascutirea spiritului si prin curaj.

Si daca vrei sa iei cartea uite : http://www.cartea-mea.ro/carte/cesar-cascabel--i19024. 29 Lei. Trebuie sa citesti, cate putin 30 pagini pe zi e foarte bine. In pauze, cand ajungi acasa. Bafta.

1 răspuns:
| AcI a răspuns:

Apucate de citit, d/asta 25% din poporul roman este analfabet!