| Andra_Andra_2001 a întrebat:

Unde pot gasi teste initiale pentru clasa a 8-a (mate si romana ma intereseaza cel mai mult)?
Funda!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, în fiecare clasă se dau teste iniţiale la toate materiile care au fost studiate în anul precedent!
Sau, cel puţin TEORETIC, aşa ar trebui să se întâmple!
Acum, "depinde" şi de profesor...

La fel şi cu trecerea notei în catalog : PROFESORUL decide!

Teoretic, NU ar trebui să se treacă aceste note.
Dar, unii profesori le trec "obligatoriu", alţii le trec doar pe cele peste 7, alţii vă lasă pe voi să alegeţi/decideţi dacă vreţi să vă treacă nota, etc.

Pentru anul şcolar 2014-2015 NU s-au publicat pe net modele de teste iniţiale!
Doar în 2012 s-au publicat modele de teste iniţiale - vezi linkul oficial :
http://subiecte2012.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/

Toate cele bune!

| AlynushAly a răspuns:

Didactic.ro