| catalord a întrebat:

Unde se afla statul patagonia?

plz nu va uitati pe net ci doar din cultura generala
dau funda pentru cine raspunde bine

Răspuns Câştigător
| Yoioana a răspuns:

Eu nu am auzit in viata mea de statul Patagonia ci doar de o regiune Patagonia in america de sud...

4 răspunsuri:
| geograful a răspuns:

Iti spun sigur ca Patagonia nu e stat. Este o regiune din America de Sud, mai exact se gaseste in Argentina.

| eu17 a răspuns:

NU e stat. intrebarea asta ai auzit-o la tvlaughing la aia cu blondele laughing) o zi buna, p. s. e regiune in America de Sud.

| alina0 a răspuns:

In America de sud cred e o regiune langa sau in Argentina...

| catalord explică:

Da ati raspuns bine toti
era o intrebare capcana da o sa dau funda doar primului raspus