| mitzamihai a întrebat:

Unde se afla vf, tutuianu? dau funda

6 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

M.Macinului.

| Rubyrubyy a răspuns:

Dar nu vf tutuianu ci tutuiatu si se afla in Muntii Macinului

| robitza123 a răspuns:

Muntii macinului
cred

| madyna22 a răspuns:

Cred ca ai gresit cand ai scrisbig grin.Este varful tutuiatul. Munții Măcin sunt o grupă muntoasă aparținând de Munții Dobrogei. Cel mai înaltpisc este Vârful Țuțuiatul, având 467 m.

| TraficCuCaramele a răspuns:

Traseul Tutuiatu atinge cea mai mare altitudine a Muntilor Macinului (Vf. Tutuiatu 467 m), oferind o vasta priveliste catre zonele inconjuratoare, precum si cate culmile stancoase sau impadurite ale acestora. Intr-un tur de orizont aproape complet se poate vedea: spre nord, comuna Luncavita (unde se va termina traseul), Dunarea si lacul Cahul din Ucraina; spre nord-est si est se gasesc, impadurite, Dealurile Niculitelului; spre nord-vest si vest se zareste intreaga Culme a Pricopanului, orasul Macin si Dunarea, comuna Carcaliu la sud de Macin, iar in departare orasul Braila si mai departe spre nord-vest orasul Galati si furnalele combinatului siderurgic.
funda?

| RabbitGuts a răspuns:

Muntii Macinului