| AnonimFaraPereche a întrebat:

Unde sunt mai mulți țigani, in București sau in Constanța?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da si nu, Bucuresti are multi mai multi locuitori decat Constanta, plus ca daca te muti intr-un cartier cu multi tigani ce faci? indiferent de oras si in Timisoara poti da de Tigani in unele cartiere in altele mai putin

| Frank51 a răspuns:

Presupun ca mare diferenta nu este, insa ca regiune, Judetul Mures este cel mai populat, si pot confirma asta, am stat in Sighisoara 1 an jumate, este full de tigani, 5 din 10 oameni de pe strada sunt tigani.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Frank51):

Nu ma intereseaza presupunerile, vreau informatii clare si 2 nu am intrebat despre judetul Mures. : ) Ca sa stii ca esti pe langa subiect.

| Frank51 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Desi nu am stiut cu exactitate, am incercat sa ajut cu ce pot. Nu esti obligat sa apreciezi.

| AC4S4 a răspuns:

In Bucuresti aproximativ 24.000 de tigani, in Constanta sunt in jur de 3000. Deci, in Bucuresti sunt mai multi tigani.

| Castiel a răspuns:

Dupa 25 ani in Bucuresti, aici gasesti cei mai multi tigani si cocalari. Manele peste tot. Sunt cartiere predominante de tigani unde e nasol daca intri (Baicului). Mereu o manea, mereu galagie, produc gunoi in cantitati industriale... Ma mir ca mai exista fier in capitala.

| Vladut123456 a răspuns:

Bucuresti clar, iar pe timp de vara sunt multi si in Constanta.

| stefan0234 a răspuns:

Pana la urmă, peste tot sunt...