| anonim_4396 a întrebat:

Unii parinti le spun copiilor:
"Nu poti sa inveti matematica singur".
De ce nu poti?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se poate, dar cu mult mai multa munca.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Pentru ca matematica este foarte abstracta. Si ai nevoie de cineva care sa iti explice tot. Pentru asta exista profesorii de matematica big grin

| LadyLilith a răspuns:

Pentru ca trebuie sa fie cineva langa tine sa-ti explice ce si cum. Cineva, care intelege si a studiat matematica. Nu e o opera literara sa intelegi si singur.

| Mykymu a răspuns:

Din cauza ca inveti mult mai bine daca e cineva langa tine care sa te ajute si sa te corecteze... cu toate ca daca rezolvi singur multe exercitii, ai sanse sa devii mai bun la mate.

| dgffdf a răspuns:

Pentru ca contine o serie de reguli, teoreme, propietati pe care cineva in domeniu le poate explica