| anonimul596secret a întrebat:

Urgent!
Care este procedura de transfer între module? Am vazut copii care se transfera si de la alt profil la alt profil

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Conform Ministerului invatamantului, transferul intre module este permis numai copiilor care se muta cu parintii dintr-un judet in altul, in timpului anului scolar, ceea ce nu este cazul tau.

Transferurile intre licee si profile se pot face NUMAI inainte de inceperea anului scolar, dupa sustinerea examenlor de diferenta, medie mai mare si acceptul directorului de liceu.