| BelleD a întrebat:

Urgent! In cate rate se poate plati taxa la ASE Management? Si cat trebuie sa fie prima transa? dau funda! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Taxa de şcolarizare se poate achita în 2 rate!
Prima rată este JUMĂTATE din valoarea taxei - deci jumate din 3500/IF ( sau din 3200/ID ) şi se achită în perioada de confirmare a locului!

"6. Ce taxe de înscriere şi de şcolarizare se cer?
Taxa de şcolarizare este de 3500 de lei pentru forma de învăţământ cu frecvenţă şi de 3200 de lei pentru forma de învăţământ la distanţă.

11. Cum confirm locul?

După afişarea primelor liste candidaţii declaraţi admişi, precum şi cei care vor să se menţină în concurs (aflaţi pe listele de aşteptare) vor depune diploma de bacalaureat în original la comisia de înscriere, dacă vor să confirme un loc la buget. Dacă vor să confirme un loc la taxă, candidaţii vor depune jumătate din taxa anuală în perioada de confirmare a locurilor, la casieriile ASE iar dacă vor să se menţină în concurs şi pentru un loc la buget, vor depune şi diploma de bacalaureat în original. Şi candidaţii aflaţi pe listele în aşteptare vor depune diploma de bacalaureat sau taxa (sau ambele) dacă vor să participe în continuare la procesul admiterii, pentru locurile la buget şi la taxă." - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2014/licenta.asp?metodologie=3

"Prima transa a taxei de scolarizare se achita in perioada 23-25 iulie si 28 iulie, intre orele 9.00-17.00 la casieriile ASE." - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2014/incasari2.pdf

Toate cele bune.