| ConfusedBoi a întrebat:

Urmeaza sa dau BACul, iar la geografie nu stiu nimic, deoarece profesoara nu ne preda nimic, abia daca venea la ore, iar parintii mei nu si-au permis ore in particular. Imi puteti spune unde as putea gasi lectiile schitate pe internet? Sau spuneti-mi un program bun de invatare, cu se sa incep, care lectii etc.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar poti sa cumperi de la librarie o carte si poti invata de acolo. Sau cauta teste pe internet si incepe sa rezolvi.
http://geografilia.blogspot.com/......ce-se.html

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce treaba are profesoara? Ore particulare la geografie? Ai aproape 18 ani, geografia de liceu e la nivel de gimnaziu, nimic mai mult, iar tu te plingi de asta? Ia manualele, ia programa, si PUNE NAIBII BURTA PE ELE!

| NLS a răspuns:

Fa rost (imprumut de la cineva care a terminat, sau care nu mai are nevoie de ea si o vinde) de o carte cu teste si sinteze din ultimii 3-4 ani.
Are raspunsuri rezolvate in spate si chiar modele de eseuri cerute.
Parcurgi testele de 3 ori si ramai cu destul de multe informatii.

| gabicoo a răspuns:

Unde esti elev? La ce liceu? În ce localitate? În ce județ?
Vreau sa predau și eu acolo.
laughing