| 阿林 a întrebat:

Urmeaza sa dau la Facultatea de Litere/Bucuresti, pe Romana-Engleza, dar am cateva nelamuriri.

Se da vreun examen de admitere sau se intra direct (cu media de la Bacalaureat+Liceu)?

De curiozitate, care e ultima medie cu care s-a intrat la Romana-Engleza?

- (Inainte sa spuneti orice, DA, am cautat si pe internet informatii, dar nu m-au convins)
- (As prefera sa raspundeti doar daca sunteti siguri de raspuns.)

2 răspunsuri:
| 1918 a răspuns:

O sa dai examen grila din gramatica limbilor alese.
Bafta

| Talpau_Dorina_1997 a răspuns:

Se da examen la engleza sau la limbile alese, iar media din cate stiu e 9 sau peste.