| anonim_4396 a întrebat:

Va fi mare concurenta pe profilul Mate-Info intensiv Informatica anul acesta?

3 răspunsuri:
| sCzKun a răspuns:

Salut si tie.
Eu sunt in clasa a 9-a mate-info:
Acum 2 ani, cand eram in clasa a 7-a, media de admitere la unul dintre cele mai bune licee cu profilul mate-info din Cluj, media de intrare a fost 7, 90 (ceea ce m-a mirat, eu aveam peste 9 media, fara examene si nu mi-am facut probleme). Anul trecut la examene, surpriza, media a crescut la 9, 49! De la 7, 90 la 9, 49 e o diferenta, asa ca poti sa te astepti la ORICE, eu am intrat in alt liceu nu in cel care mi-am dorit.

| anonim_4396 explică (pentru sCzKun):

Da stiu acum 2 ani la cel mai bun liceu de la mine din oras profilul mate-info a fost 6, 85, iar anul trecut a fost 9, 15. Dar presupun ca anul asta nu o sa fie mare concurenta pe mate-info, deoarece si celor mai buni din clasa le este frica sa dea bacu din mate.

| sCzKun a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merita sa dai cu presupusul.
Cel mai bine e sa te astepti la ce e mai rau (in sensul sa fii foarte bine pregatit).