| anonim_4396 a întrebat:

Va mai aduceti aminte de sharlota sau de Deit? Ce bune erau! Va mai aduceti aminte ce va minuna copilaria?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ce pofta mi-ai facut! Sharlota, inghetata Polar, bomboanele Cip, bomboanele Olimpice, biscuitii Nadia... toate imi amintesc de copilarie. Imi amintesc ge gustoase erau!
Ce fain mancam noi bomboanele Cip! Pentru ca erau foarte mici (cat margelele de nisip) si riscam sa le pierdem daca le mancam cu mana, le lingeam direct din cutie.
Doamne, ce vremuri!

3 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Eugenia de 65 bani si grisinele de 3 lei si amandinele si cate altele...

| BUBULINA a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=VXnhOiin06M
e veche stiu, dar merita vazuta si ascultata
iti aduce aminte de copilarie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi placea mult Gofri, asa cred ca se scrie, demult nu mai am gasit, desi am cautat. Ceva foaie de napolitana, cu frisca alba si cu cacao deasupra.si pufarinii erau buni, ii imprastiam prin camera cand eram de 5 ani.Mai imi placea sa beau Cola din sticla din aia de un litru, care nu era din plastic, era din...sticla.Mergeam zilnic la magazin sa-mi iau si treceam pe langa o casa unde erau doi Husky cu ochi albastri, mereu le duceam ceva, salam sau cabanosi, eram prieteni buni.Mai era suculetul ala Trompi, cu elefantel pe cutie, apoi sucurile alea mici, American Cola, de care imi cumparam cand eram in clasele primare...