| EntertainYou a întrebat:

Va place mai mult scoala online sau cea normala?

Răspuns Câştigător
| ariannakaterine a răspuns:

Școala normală! Chiar dacă foarte mulți elevi, de toate vârstele, s-au bucurat că nu am mai mers la școală și am învățat online, mie, una, mi-a fost foarte greu să asimilez cunoștințele și să înțeleg lecțiile, să nu mai spun că primeam mult mai multe teme + proiecte decât am fi primit la școală. Astfel, ocupația mea și a colegilor era efectiv să finalizăm temele și proiectele cât mai repede, și nu să înțelegem lecțiile pe deplin.

| EntertainYou explică (pentru ariannakaterine):

De acord, online devine chiar mai dificil. Cel putin din ce am vazut la fratele mai mic. Sunt unele materii care se parcurg mai greu, iar altele prea superficial.

| ariannakaterine a răspuns (pentru EntertainYou):

Da, exact!

22 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce raspunsuri sunt pe aici viitorul e promițător.

| RKBlue a răspuns:

Scoala e naspa oricum, in mare parte.
Dar cea online e bullshit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam sa apreciez scoala normala pana nu am facut scoala online. La scoala online primim mult mai multe teme, e mai greu cu notele, profesorii uneori sunt pe mut sau nu se intelege ce zic si vorbesc singuri, ori ne trimit lectii in continuu ca sunt presati de scoala si ne baga la tot felul de webinarii, proiecte, plus ca nu intra nici jumate din clasa, restul copiaza, si mai
pot sa intre tot felul de nesimtiti in aplicatie si sa ne bage in belele. De departe scoala normala e mai tare. Profesorii nu sunt asa nebuni, vedem colegii, mai iesi pe afara, mai o distractie in pauza, altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tableta e viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şcoala normală, evident! Deşi nu mai sunt elevă dar consider că adevărata şcoală se face în săliile de clasă, nu în faţa unui monitor.winking

| Anonima163333 a răspuns:

Normala,macar mai poti socializa cu colegii/profesorii.

| Andresso a răspuns:

Nimic nu se compara cu scoala normala.

| Byb2001 a răspuns:

Normală e altceva

| ioan452 a răspuns:

Eu am o problema cu liceul unde sunt, fiind ales după placul parintilor. Deci decât sa merg la liceul ăla care îmi provoacă scârbă, prefer școala online. Stau acasă, fac ce vreau.

| EntertainYou explică (pentru ioan452):

Chiar imi pare rau sa aud ca parintii inca decid 100% viitorul copilului in loc sa-l indrume pe copil sa aleaga singur si multumit de propria decizie.

| iMihai98 a răspuns:

Nu prea imi place scoala, dar daca ar fi sa aleg intre o scoala normala (ca ai pana in pandemie) si scoala online as alege-o pe aia normala.

| Serghei1722 a răspuns:

Cea normala

| EuSuntOmul a răspuns:

Niciuna

| Sfetnic a răspuns:

Vă rog să răspundeți la acest sondaj pe această temă: https://docs.google.com/......g/viewform

| pgoff8500 a răspuns:

Cea normală, din foarte multe puncte de vedere!

| DeniZRO11 a răspuns:

E o mare diferenta dintre online si normala. Daca ar fi sa aleg, ar fi cea normala happy

| MirceaBadeaChiarEl a răspuns:

Fara scoala fraticule scoala vietii e mai importanta