| elcosmin a întrebat:

Va prezint situatia unui prieten:
El este luat la misto, batjocorit si facut de ras de o profesoara, care sustine ca acesta a jignit-o. Banuiesc ca are vreo inregistrare. Daca baiatul asta o inregistreaza si el cum este luat la misto si facut de ras de ea si se duce la inspectorat, cum se poate apara aceasta profesoara? Daca are vreo inregistrare respectiva profesoara, poate susține ca se comporta urat cu elevul ei doar pentru ca a jignit-o?

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu erai tu tipu asta? Acum e un prieten?

| elcosmin explică (pentru Ineys):

Ba da eu sunt, dar am prezentat situatia la persoana a 3-a, viziune dindărăt, cu un narator omniscient si omniprezent. Glumesc, da eu sunt, doar ca ma gandesc ca prezint subuectul ca fiind despre altcineva, si eu sunt doar "fundal" o sa mi se dea raspunsuri mai bune. Oricum, esti destept, bv big grinwinking

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu mai are rost ori cum viata e de rahat, spune-i sa se transfere in alta clasa s-au la alta scoala, pe urma o sa se duca linistit la scoala.

| NonZarek a răspuns:

SItuatia e cam naspa in Romania si nu stiu daca se va rezolva mare lucru dar, se va lua in considerare varsta lui fata de profesoara, desigur, si el va fi sanctionat pentru comportament inadecvat fata de un cadru didactic dar in mare parte profesoara. SI spun de ce, in primul rand are o varsta, nu e normal acum sa te pui la mintea unui copil mai mic ca tine si sa il jignesti, efectiv ii poate distruge viata sociala, 1. Il face de ras in fata colegilor. 2. Colegii mai rai vor prinde curaj si se vor lua si ei de el. Deci profesoara va cauza doar probleme + jigniri la adresa lui, elevul respectiv nu este 100% asigurat si nevinovat dar in proportie de 80-90% profesoara e... Acm inspectoratul sper sa fie corect si sa vada si ei situatia si sa nu ii i-a apararea profesoarei, daca vor face asa trebuie sa mearga mai departe daca nu vrea sa ajunga nasol. Eu sunt o fire care ma enervez repede si in cele mai multe din cazuri reactionez agresiv, daca eu poate jigneam profesoara imi ceream scuze si numai face am dar daca ea tot continua cred ca era vai de masina ei, sau a sotului, sau ferestrele casei laughing)), logic ca nu e bine sa faca cum am spus acum, dar era o idee.

| dinoebot a răspuns:

Cam da desi nu ar fi cam ok.cam in ce fel a batjocorito a injuato sau doar si batut joc

daca a injuato da
daca nu nu poate