| Alexandra_3724 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati! Vreau sa intru la facultatea de Sociologie si Asistenta sociala si se intra pe baza unui eseu motivational.Nu stiu cum l-as putea face va rog din suflet sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| LSMM a răspuns:

Scrii ce îți dorești să faci după terminarea facultății, care sunt visurile tale, la ce te aștepți de la facultate, ce îți imaginezi că vei învăța, de ce ai ales această facultate în detrimental altora și așa mai departe.

| drya a răspuns:

Pe site'ul facultății respective o sa găsești un formular pe care trebuie doar sa il completezi. La multe facultăți admiterea e pe baza eseului motivațional.
Am cam aceeași problema... eu am gasit formularul, iar acum ma chinui sa il completez big grin