| nevermind21 a întrebat:

Va rog e urgent! Dau funda!
Ce profil imi sugerati daca ma pricep la mate,chimie,fizica,engleza,istorie si imi place foarte mult partea de psihologie si sa desenez dar nu ma descurc foarte bine la romana,biologie,franceza, geografie si informatica/tic/tehno?

3 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Stiinte ale naturii daca te referi la liceu sau inginerie/arhitectura daca te referi la facultate.

| AC4S4 a răspuns:

Daca nu sti ce e informatica (programarea), nu poti sa stii daca-ti place sau nu.
Cel mai recomandat pentru tine ar fi Stiintele Naturii. Acolo dai teze la Romana, Mate, Chimie/Biologie/Fizica (alegi doua). Doar ca multe licee baga optional biologie din clasa a XIa, ceea ce ar insemna 3 ore de bio.
Si la stiintele naturii se face informatica, du-te la stiinte, daca-ti place informatica muta-te la mate-info (se face mai putina bio-chimie).

| electronicepretmic a răspuns:

1.Mate info e exclus pentru ca nu vrei/ stii informatica

iar la uman ai cam asa:
2. Filologie la care te bazezi pe romana, limbi straine, geografie, latina si istorie
SAU
3.Stiinte sociale pe langa romana logica, psihologie (vei face f putina matematica)
Parerea mea ca daca iti doresti cu adevarat pshilogia atunci merita sa pui mana pe romana(de care oricum ai avea nevoie la un nivel extrem de bun ca sa practici psihologia si sa te faci inteleasa mai bine) si sa iti indeplinesti visul si sa alegi stiinte sociale.Bafta