| OrangeWind a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma cu ceva.Sunt clasa a 8-a. E posibil ca la sfarsit de an cand imi aleg profilul si liceul pe care vreau sa il urmez sa optez asa:sa dau examenul de bilingv engleza pentru profilul de bilingv engleza si in acelasi timp sa optez pentru stiinte sociale, daca nu intru la stiinte sociale unde vreau sa intru, sa intru la bilingv engleza la un alt liceu?

3 răspunsuri:
| ovidasmihai a răspuns:

Daca nu intri la bilingv engleză de ce nu încerci la intensiv engleză profil uman şi real. Licele româneşti la profil real (de exemplu la mine în oraş se află clase de Matematică-Informatică intensiv engleza cu 3-4 ore, fizică-chime cu 3-4 ore ), iar la uman(de exemplu filologie intensiv engleză cu 4-5 și stiințe sociale bilingv engleză cu 4-5). Baftă la admitere.

| ovidasmihai a răspuns:

Din ce oraș ești?

| 21Ada a răspuns:

Intri unde iti place tie si nu iti trebuie examen o sa dai la sfarsit de an doar la mare si romana.