| maria9000 a întrebat:

VA ROG MULT AM NEVOIE DE UN RASPUNS. A ramas cineva la buget avand restante? (respectiv o restanta si o refacere). care sunt criteriile pentru a te mentine la buget? si cum se procedeaza cu locurile la buget? trec anul 2 la facultate si sunt super stresata ca nu voi ramane la buget, insa la facultatea noastra au intrat 5 persoane pe locurile cu taxa dintre care 4 persoane (cel putin) s-au retras. am avut 90 de locuri disponibile la buget la specilaizarea mea, aceste locuri raman aceleasi sau se diminueaza de la an la an?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa ai restante la buget, asta este foarte clar si trebuie sa te mentii cu note foarte mari, ca sa beneficiezi de "buget"!

| wpetterssone a răspuns:

Dacă ești la Politehbica București rămâi la buget chiar dacă nu ai note pentru buget. La celelalte facultăți, se intră pe locurile cu taxă.