| mileylove a întrebat:

Va roog din suflet sa ma ajutati! e urgent! ne-a dat o profa ticnita de tehnologica sa facem un tabel cu calatoria lui PHELEAS FOGG in jurul lumii.trebuie sa scriem transpoerturile, tara, coordonate.etc.eu am facut dar a zis ca trebuie sa pun si elefantul si balonul.problema e ca nu mai stiu intre ce localitati a calatorit cu ele si as vrea sa ma ajutati voi.si mai am nevoie sa stiu distanta si suprafata de transport(macar una) dintre LONDRA, SUEZ, BOMBAY, CALCUTTA, HONG KONG, YOKOHAMA, SAN FRANCISCO, NEW YORK, ELEFANTUL SI BALONUL.va roog sa ma ajutati promit funda la primul raspuns care ma ajuta, iar la celelalte voturi(si sa nu ma trmiteti pe wikipedia sau google pentru ca nu m-au ajutat)!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E asa de greu sa citesti cartea? Eventual, cu creionul in mana.

| Zenithf a răspuns:

Nu v-a dat o sursa din care sa va documentati cu referire la acest proiect? Pe mine asta ma enerveaza la profesorii din ziua de azi, nu invata pe elevi cum sa se descurce singuri cand au de lucru.
Mda, cred ca pana la urma trebuie sa citesti toata cartea, mai usor nu scapi. laughing
De fapt, va cerut doar cateva date, macar citeste-o pe sarite, tot ramai cu ceva. :-\