| Thecurious a întrebat:

Va salut cu respect, din ce curent artistic face parte aceasta imagine : http://prntscr.com/nev524?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu Sinbad.

E fie pictura digitala (Autodesk SketchBook, Krita, Photoshop, Photoshop Sketch, etc) fie grafica 3D in 3DSMax, Cinema4D, Blender, etc ce a fost texturata la final.

Mai exista varianta, foarte putin probabila, sa fi fost folosita o fotografie reala, peste care s-au aplicat filtre si alte efecte.

Sau poate fi un blend de 2 imagini diferite (nu neaparat poze reale) intr-un program de editare foto... (pomul inflorit si imaginea de iarna).

| Sindbad a răspuns:

E o poza! din neopostmiddlemodernismIT!