| andrei198999 a întrebat:

Va salut! Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, de unde pot obtine un certificat de competenta profesionala? Mentionez ca am incercat pe ici pe colo ce am mai gasit pe net dar neavand nici 8 clase terminate nu prea am reusit sa fac mare lucru si ma gandesc poate a mai fost careva in situatia mea si ma poate ajuta cu un raspuns de unde sa obtin certificatul, ca si frizer ma intereseaza.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca infiintezi un SRL sau o intreprindere individuala nu ai nevoie de calificare, este nevoie doar sa ai un frizer calificat si poti face ucenicie pe langa el.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti obtine un asemenea certificat fara a face o scoala profesionala sau un curs de calificare si acestea nu se pot face daca n-ai 8 clase.

| andrei198999 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos de raspuns, stiam.dar am zis poate poate o fi vreo posibilitate.

| andrei198999 explică (pentru Ioandelasal):

Dar pana ce termin studiile, nici ca ucenic ceva de genul sa figurez in acte daca mi-as deschide pe un srl ..ideea e sa pot sa profesez in timpul pana ce imi termin studiile si la urma sa imi iau calificarea in domeniu

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei198999):

Poti incerca daca o sa gasesti pe cineva sa te ia ca ucenic.

| andrei198999 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refer sa imi deschid eu personal o mica frizerie...dar in acte sa nu figurez ca si frizer calificat si sa figurez ca si necalificat asta intrebam daca se poate? pana ce imi termin studiile sa pot obtine si eu diploma ..ca asa vreau sa fiu in regula cu totul

| andrei198999 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi frumos!

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrei198999):

Daca infiintezi un SRL sau o intreprindere individuala nu ai nevoie de calificare, este nevoie doar sa ai un frizer calificat si poti face ucenicie pe langa el.