| AnotherSimplePerson a întrebat:

Vaca are dinti si pe mandibula si pe maxila? Sau doar pe una dintre ele?

Răspuns Câştigător
| iulikka a răspuns:

Vaca are pe mandibulă 6 incisivi lați, tăioși, îndreptați oblic înainte; pe maxilar ei lipsesc, partea anterioară a acestuia fiind acoperită cu o lamă cornoasă. Urmează un loc gol, numit bară (caninii lipsesc). Măselele au pe suprafața lor creste de smalț în formă de semilună.

| angelsaredickswithwings a răspuns (pentru iulikka):

Esti specialista in vaci?

| iulikka a răspuns (pentru angelsaredickswithwings):

Nu trebuie sa fi specialist in ceva pentru a avea un minim de cunostinte.