| Speranta12 a întrebat:

Voi ati auzit vreodata de coruptia asta? V-ati interesat vreodata de ce se intampla cu adevarat sub ochii autoritatilor? https://m.youtube.com/watch?v=sb4FCyRiuro

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unii facem caca pe autoritati si pe lege, era mai bine legea talionului din antichitate, acum exista legea prostilor cu multi bani si a coruptilor nesimtiti, de aceea fac ceva pe autoritati si lege!
Stim cu totii de furturile de lemne, cele mai mari se fac LEGAL, nu ma crezi cauta pe pretenul google cate mii de hectare a CUMPARAT societatea IKEA din Romania, si ai sa vezi ce jafuri la drumul mare se fac pe BANI in aceasta tara de rahat, pardon condusa de rahati.
Dar noi romanii inghitim precum actritele p0rn0, n-ai frate cu cine sa-i pui la punct pe nemernici, ar trebui pe cei din Parlament prima data sa-i umilim si injosim si apoi ce gasim pe drum, hoti, gabori-corupti si inculti aka mafioti. Dar neah nu-s eu Ceausescu si nici tu maresalul ANtonescu happy

| Speranta12 explică (pentru Simpatic):

Da asa e. Trist. Am auzit de ăia.

| Sonia822 a răspuns:

Se intampla att de multe, incat dca esti atent la toate, nu mai ai timp sa traiesti

| Speranta12 explică (pentru Sonia822):

Asa ca hai sa continuam sa tinem ochii inchisi toata Romania la coruptia cu lemnul padurilor noastre.

| Sonia822 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu zic sa-ti faci griji si pentru retelele de organe, despre faptul ca inainte aveai softuri de localizare care au fost inlocuite cu softuri fara aceste functii, dar pe care s-au platit miliarde de euro, de faptul ca statul face trafic cu dr prin distrugerea sistemului scomar, ca in delta la 5000 km se vor construi blocuri si cazinouri, ca la Kogalniceanu se fac expropieri si se construieste pe banii tai un oras in care se vb engleza, si in care nu vei avea acces, dar, mai presus de toate, ca la inceputul lunii trecute s-a introdus in ro bomba atomica

| Speranta12 explică (pentru Sonia822):

Acum vii tu cu alte cauze de care sa ne facem griji, dupa ce ne-ai zis ca "daca esti atent la toate, nu mai ai timp sa traiesti". Acum te contrazici singura.

Eu am venit cu o cauza in atentia oamenilor. Tu ai venit cu o alta cauza. Toate merita atentie, nu doar una sau alta si nu doar cele care ii afecteaza direct pe oameni. Ipocrizie. Toate merita atentie si toate sunt o amenintare.

| Sonia822 a răspuns (pentru Speranta12):

Pai sunt zeci de mii de cauze, eu ti-am spus doar ce nu s-a transmis public nicaieri. A rasuflat doar aia cu 5000 si ai cu masinile institutului de transpl. Voiam sa-ti faci griji si pentru astea happy Sa nu -m fac doar eu si inca cativa laughing

| Speranta12 explică (pentru Sonia822):

Oho, le aveam in vedere si pe alea. Pacat ca nu le are in vedere cine trebuie.

| Speranta12 explică:

Eee nu prea va intereseaza de-astea pe TPU