| AvalohAlyn a întrebat:

Voi aveți cultura generala? Cum v-ați imbogatit-o?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Cultura generala avem cu totii. Este suma cunostintelor din toate domeniile pe care o acumulam citind, vizionand documentare sau chiar traind experiente. Cultura generala este ceea ce ramane dupa ce ai uitat tot ce ai invatat. La unii e mai bogata, la altii e mai saraca in functie de capacitățile lor dobandite la nastere cat si de dorinta pe care o au de a acumula cunoștințe.

| Maet6313 a răspuns:

Nu e ceva ce apare deodata. E o pasiune cand auzi ceva nou sa retii, sa iti placa sa inveti, sa stii mereu lucruri noi. E ceva ce creste progresiv.Pur si simplu acumulezi cu timpul tot mai multe informatii. Citesti carti, articole pe internet, videoclipuri informative, documentale, etc