| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cand va faceti timp pentru lectura de carti? Si cat timp cititi? Sau va faceti timp pentru lectura?
Eu incep de maine un program amplu lectura personala cu carti de istorie, teologice,geografie,engleza,franceza,psihologie etc.
Sper sa fie frumos si sa am ce sa invat.E initiativa mea personala, am cumparat mai multe carti si acum vreau sa le citesc.
Voi?
PS:Nu vreau sa ma laud doar sa va intreb si eu despre lectura de carti?
Merci frumos

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Incepi de maine cu ceva amplu? Ma intreb cate zeci de carti ai cumparat, pentru ca tu oricum citesti foarte mult in generalhappy
Nu, nu imi fac timp de lectura, nu am timp de lectura, dar as vrea sa citesc Contele de Monte Cristo, cineva mi-a trezit interesul, si carti de Al Dumas in general.dar cand? Nu-i timp.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Recunosc că în ultimele 2 săptămâni nu am avut chef de nimic şi nu cred c-am reuşit să citesc 10 pagini şi să înţeleg vreo ceva din ele.
În general citesc oricând m-am săturat de internet, de obicei seara după ore când simt că orice altceva mă oboseşte. În zilele de şcoală citesc maxim 2-3 ore, iar în weekend sau vacanţe citesc şi fără să mă opresc decât pentru a bea apă sau a mânca.
Şi eu mi-am făcut "To do list", iar unul din punctele de-acolo e ceva legat de citit, dar după cum spuneam la început, în ultima vreme nu am chef de absolut nimic.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ti-ai facut un plan tare buna, bravo tie.Citesc seara, inainte de culcare. Poti face asta si in weekend, mai devreme. Sper sa iti faca placere sa citesti ce ti-ai ales.

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca e o pasiune citesti cat de mult poti si cat de mult te tine interesat subiectul. nu e ca si cumj ai pune ceasul sa sune dupa o ora decat daca trebuie sa pleci undeva.

| FastAndFurious a răspuns:

Stii cum e, mereu ne facem timp pentru ce ne place.
In ultima vreme am fost atras de alte lucruri mai mult si am citit doar ce trebuia sau asa, pe fuga aproape, cate un eseu sau un blog.
Cand sunt in regula cu toate, citesc aproape curent.