| WayhaughtK a întrebat:

Voi ce facultati ziceti ca merita urmate dupa ce am terminat filologia in liceu?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu as merge la istorie daca as fi in locul tau. E o facultate minunata, iar conditia profesorului roman incepe sa se imbunatateasca. Daca nu, poti lucra in alte institutii.

| OnuOnulică a răspuns:

Facultatea de limbi străine.

| Victoria18 a răspuns:

Facultatea de limbi straine. Doar stai acasa si traduci pe calculator. E si banoasa si usoara meseria de traducator. Plus ca poti sa locuiesti intr-o tara straina si sa te descurci foarte bine.

| elena97890 a răspuns:

Drept