| RainDrop a întrebat:

Voi chiar mai credeti in prostia incalzirii globale?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Conceptul incalzirii globale este mai mult decat o prostie este o mare si interesata minciuna.Se stie ca cel care a emis aceasta teorie este un cercetator englez de origine indiana care lucreaza la un institut de cercetare londonez.Pentru teoria sa care a alarmat intreaga lume si a pus pe jar toate guvernele ultimelor decenii, el a primit chiar premiul Nobel si fiecare stat este obligat sa contribuie cu o anumita suma la cheltuielile facute pentru eliminarea surselor de poluare a atmosferei de catre tehnologia folosita de oameni.De curand, insa am citit ca un hacker necunoscut a intrat in baza de date a institutului de cercetare englezesc si toata informatia a aparut apoi pe un server rusesc. S-a aflat astfel ca multe masuratori ale temperaturilor semnalate pe Terra in ultimii ani au fost masluite. Dupa cate am inteles, exista acum o preocupare intensa a lumii stiintifice de a afla pana unde s-a mers cu falsul, mai ales ca iarna ce a invadat toata emisfera nordica cu ninsori abundente si geruri naprasnice, pare sa reabiliteze teoria mai degraba a unei alte glaciatiuni care a se repeta la nu stiu cate milioane de ani pe Pamant.Toate aceste dezvaluiri recente, trecute aproape neobservate la noi cu toata zarva asta politica, par a induce ideea ca, pentru bani, orice mijoc este scuzabil.Afland toate astea ma cuprinde o stare de neputinta descurajanta: si nu pot decat sa constat cu amaraciune ca nu suntem decat insignifiantele rotite ale unei masinarii colosale.Sau masinatiuni daca vrei, ceea ce este la fel de descurajant!

| remus a răspuns:

Eu nu cred, toate informatiile primite in acest sens sunt manipulari grosolane. Daca sa spunem ca este adevarat cu incalzirea globala ma intreb, de ce nu se promoveaza si aplica inventiile care au poluare o

| Alphawolf a răspuns:

Este prostie ca persoanele cu mintile mediocre sa critice persoanele cu mintile stralucite, ilustre.

| Alphawolf a răspuns:

@april: sa inteleg ca incalzirea globala este doar un concept deoarece un anumit hacker a descoperit niste modificari in masurarile temperaturilor de pe Terra? De acord dar nu inteleg de ce este mai mult decit o mare prostie? De fapt cine stie Adevarul?

| hugo a răspuns:

Nu este o prostie, puneti intrabarea de ce in acest an a plouat in loc sa ninga? sau de ce a nins astazi a 2 a zi a iesit soarele a 3 a zi a plouat. Ea exista, noi o ignoram...asa sunt oamenii, pana nu se lovesc cu capul de sus nu vad ce este jos...(din pacate prea tarziu)

| ionikutza a răspuns:

Nu este o prostie, dragule, este un fenomen cu s-ar spune.Pana acum nu ai vazut si tu acest lucru?rolling on the floor? Cred ca nu ai iesit deloc in natura s-au uitat pe geam. Uita-te pe discovery sa vezi acolo incalziri globale, sa vezi la polul nord, si nu o sa-ti mai para o prostie.Incazirea globala nu este ceva bun ci rau, dar eu m-am documentat si tu nu.Nu mai pune intrebari aiurea, care chiar nu isi au rostul cu incalzirea globala.

| RainDrop explică:

Draga hugo, daca nu stiai, in evul mediu era mai cald decat este acum!

| aaaaaaaaaa14 a răspuns:

Nu cre e o prostie mare