| GeorgeCrow a întrebat:

Voi credeti ca Dumnezeu exista? :] Daca da, de ce? si argumentati raspunsul

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Nu exista dovezi clare ca ar exista sau nu ar exista.Fiecare are parerea lui,eu personal cred.De ce? pentru ca altfel nu as avea motivatie in viata,credinta ma face sa vreau sa traiesc viata,si sa inteleg sensul vietii happy

6 răspunsuri:
| MytzaOnTheMix a răspuns:

DUMNEZEU exista deaorece, Mantuitorul Iisus Hristos a fost trimis pentru a invata poporul de existenta Tatalui Ceresc. Si in plus intinde mainile lateral ca sa observi un lucru : forma omului cu mainile intinse lateral este de cruce, deci de aici deducem ca noi suntem creatia lui Dumnezeu, pentru ca el ne-a creat dupa chipul si asemanarea lui. Si te rog sa te uiti pe internet despre lumina sfanta, icoane tamaduitoare si lucruri de genul ca sa vezi ca Dumnezeu exista si face minuni pentru cei care cred in el, il slavesc si ii multumesc!

| byiju a răspuns:

Da,eu cred ca D-zeu exista, iar existenta Acestuia nu trebuie justificata, pentru ca El se afla pretutindeni.Ca sa ne dam seama ca Acesta exista trebuie doar sa-L simtim in sufletele noastre, dar acum depinde de fiecare persoana, si de modul ei de a rationa.

| Seduction a răspuns:

Crezi in dumnezo?:-o
Ps.SugeLai

| albertoleos99 a răspuns:

Exista multe motive prin care arata ca e real si primul ar fi Iisus Hrisots care a demonstrat ca e adevarat si daca am fost creati de o particula(stintific vorbind)sigur Dumnezeu a creat-o, in plus majoritatea oamenilor rai patesc numai lucruri rele iar cei buni nu patesc de obicei mai nimic.Mai exista si Biblia (care nu a fost scrisa asa de un om care navea ce face).Iti spun ca Dumnezeu exista!

| ieu a răspuns:

Dumnezeu exista, si exista si cercetari stiintifice prin care s-a ajuns la aceasta concluzie. Daca te uiti la documentarul giulgiul din Torino, care este vesmantul cu care a fost acoperit Iisus Hristos dupa ce a fost rastignit, care se afla in Italia, vei afla ca cercetatorii au ajuns la concluzia ca Iisus Hristos s-a TRANSFORMAT sau mai vine zis a explodat intr-o radiatie de lumina si apoi a disparut, urmand sa invie peste trei zile, ca in Biblie. Trebuie sa vezi acel documantar.

| Ancuuuuuuuuuuu a răspuns:

:O prostuleee! cine a facut lumea? loser
N-ai auzit de minuni? si etc. rolling eyes