| djalexandrual a întrebat:

Voi credeti in Dumnezeu? Oare exista? Pe ce va bazati cand spuneti ca exista?

Răspuns Câştigător
| Stefffanutz a răspuns:

Dumnezeu exista, cred ca e si pacat sa spui chestia asta. Sunt multe dovezi referitoare la existenta lui. Iti dau un exemplu, in fiecare an de Paste in Ierusalim unde a fost facuta o biserica care are in centrul ei mormantul lui Dumnezeu dupa slujba unor preoti o lumina spirituala intra in biserica si se aprind toate lumanariile si candele care se afla langa mormant. Nu ai auzit niciodata de lumina de la Ierusalim. Deci Dumnezeu exista happy. Si sa iti mai dau un exemplu ce am patit eu. Acum 2 ani nu avem niciun ban de craciun si in fiecare seara spuneam tatal nostru si ma rugam la Dumnezeu sa imi dea niste banii, nu multi dar macar sa imi dea. dupa 2 saptamani am gasit 200 de ron langa un rau happy. Si de atunci spun tatal nostru in fiecare seara happy

10 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Eu nu afirm că există. Nu-mi pasă dacă există sau nu.Foarte simplu...

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Daca puneai la categoria Religie aveai discutii mult mai aprinse.
Nu, eu nu cred ca exista.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Daca nu exista, tu nu erai aici sa iti pui intrebarea asta.

| primavara2012 a răspuns:

Dumnezeu exista! Tot ce te inconjoara este creat numai de El! Fara Dumnezeu nu ai exista! Nu uita vesnicele vorbe ale Sfantului Ioan "Dumnezeu este iubire!"

| oanamari333 a răspuns:

Dumnezeu exista. Ti-ai facut prea multe pacate ca nu crezi. Eu cred pe baza patimilor lui! Si popilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da cred in Dumnezeu
2. Exista
3.Prin tot ce a creat

| IrinaAniri a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu mai mult ca in orice, dar nu pot sa zic ca ma bazez pe ceva cincret cand zic asta, doar ca pur si simplu se leaga, toate minunile savarsite de El si de Iisus, si toate minunile car einca exista in locurile sfinte, mai multe. dar tu chiar nu crezi ca exista Dumnezeu? asta e mare pacat

| testoasa1 a răspuns:

Eu cred in El, exista, ma bazez sa citesc biblia si pe credinta mea.

| YoanaAurora a răspuns:

Da eu cred in Dumnezeu! Eu cred ca ar trebui sa crezi

| BeautyDream a răspuns:

Daaa normal k exista... Logiiccc...