| AnonimFaraPereche a întrebat:

Voi cum ati invatat comentariile pentru bac la romana? In niciun caz nu ma apuca nebunia sa invat cuvant cu cuvant laughing)

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi-am scos ideile pe liniute, le-am citit, am citit si comentariu integral sa le vad cum ar fi introduse si de acolo am facut totul cu cuvintele mele respectand structura de acolo si luand o parte din idei

| Violleta2022 a răspuns:

Cum dumnezeu ai ajuns la varsta asta, fara sa ai habar cum ai putea sa inveti?
Evident ca nu inveti cuvant cu cuvant, ci esenta frazei sau a propozitiei respective.
Citesti intai fraza, sau propozitia ori pasajul si incerci sa-l intelegi logic, pentru ca asa vei retine esenta lui.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Violleta2022):

Am zis ca nu am habar sa invăt? Daca cer pareri si metodele altora nu inseamna ca eu nu am macar habar de o metoda de a invata.
De asemenea, nu am zis ca invat cuvant cu cuvant. Dar ma rog daca nu intelegi ce zic altii si esti limitata mai bine nu-ti dai cu parerea. Nu am nevoie de astfel de pareri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Un proverb romanesc spune:
"Prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul!"Iar tie ti se potriveste de minune!"
Ti s-a dat o parere, in loc sa fii multumit de ea, ai preferat sa jignesti persoana care ti-a dat-o, fiind incapabil, ca sa nu spun limitat ca ti-as face o onoare, sa o intelegi. In cazul asta, sper sa capeti ce meriti, pentru ca esti si prost dar si fudul!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

An invatat scheletul tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi...ar cam fi trebuit să citești cărțile, după nu mai era așa greubig grin

| Vali215 a răspuns:

Eu am citit majoritatea cartilor si ceea ce mi s-a predat de profesoara. Sunt niste carti destul de interesante, mie mi-a placut Ion, Enigma Otiliei si Moara cu noroc. Initial nu am vrut sa le citesc pentru ca nu imi place sa citesc ceva fortat. Am luat prima data Enigma Otiliei, mi-a placut, apoi am continuat cu celelalte. Cel mai tare a fost ca la bac a picat Luceafarul, ceea ce nu ma gandeam ca o sa pice laughing)

| F3d0x a răspuns:

Din melodiile lui Psihotrop