| laSoledad a întrebat:

Voi de ce feluri de oameni incercati sa va feriti in viata?
Ce aspecte la ei va cauzeaza repulsie fata de oameni?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ma feresc de oameni.
Am rabdare inclusiv cu batranii, sau bolnavii psihic. Le depistez directia prostiei/nebuniei, si reusesc sa comunic cu ei.
O oarecare repulsie o am fata de prostii cu gura mare, pentru ca sunt mai sonori decat mine, dar nici de aia nu ma tem, e suficient sa nu ii ascult, sa fac altceva in mijlocului "dialogului" cu ei, si ii fac sa se simta prost.

| laSoledad explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mama, cati nervi am avut din cauza unor prosti cu gura mare care se credeau intelectuali. Invat in fiecare zi sa ma temperez.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru laSoledad):

Pot sa se creada. Important este sa nu ii crezi tu. Nu trebuie sa ii convingi, lasa-i asa, "intelectuali".

| laSoledad explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa este!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le Ghe Be Te Qiu.

| NLS a răspuns:

Eu sunt tolerant, nu ma feresc de nimeni...
cu "mici" exceptii straight face :

cei mult prea plini de ei, super orgoliosi,
smenari, scandalagii, violenti
prefacuti, profitori
cei super complexati, indiferent de natura complexelor (acestia nu imi cauzeaza deloc repulsie, mai degraba mila)
si cei cu "după" sau "dupe" folosite aiurea...

Chiar trebuie sa exemplific de ce nu agreez profitorii, camatarii... sau criminalii gramaticii?

| laSoledad explică (pentru NLS):

De pitipoance n-ai zis nimic. Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place. laughing (not)

| NLS a răspuns (pentru laSoledad):

Mea culpa, necunoscand foarte multe, am uitat sa le acord "atentia" cuvenita...

La TV ma uit foarte rar, și în nici un caz la asa ceva.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu mă feresc de musulmani, indieni, arabi, unii turci, etc. Dacă nu ești femeie (din națiile astea) efectiv adios laughing nu știu de ce, dar bărbații mă cam sperie.winking

| laSoledad explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da. Nu c-as fi rasista, insa barbatii musulmanii habar n-au cum sa se comporte cu o femeie.