| OctaviaT a întrebat:

Voi la ce profil sunteti sau ati fost la liceu? De ce ati ales acel profil?

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Am facut 3 ani de mate-info si ultimul an la filo-franceza. Am ales m-i pentru ca voiam sa ma pregatesc pentru a fi contabila. Am crezut ca voi invata conta, am gresit. Apoi m-am transferat la filo-franca pentru a scoate medie mare la bac si a intra la facultate la profil de contabilitate. Am reusit. am absolvit si nici nu lucrez in domeniu, nici nu imi mai doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie, desi regret. Cand am facut alegerea vedeam matematica cel mai greu lucru din lume.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Resursele naturale si protectia mediului, e un profil destul de bun si materile de baza sunt: geografie, hidrografie, ecologia si ecosistem

| anonim000x a răspuns:

Mate-info,deoarece imi place foete mult matematica, dar si informatica.